Тренинг для интервьюеров проекта “Мониторинг услуг силами сообщества” (МУСС), Киев, 7 августа

Тренинг для интервьюеров проекта “Мониторинг услуг силами сообщества” (МУСС), Киев, 7 августа

administrator No Comments

7 августа в Киеве прошел тренинг для интервьюеров проекта “Мониторинг услуг силами сообщества” (МУСС).

“Мы познакомились с целями и задачами исследования «Мониторинг силами сообщества удовлетворенности программами ЗПТ”, узнали про соблюдения этики при сборе данных в исследованиях, пробовали заполнять анкеты в электронной форме и обсудили критерии отбора респондентов. Считаю, что мы полностью готовы приступить к “полевому этапу” — сбору данных”, — заявил Игорь Козак (Igor Kozak), консультант по вопросам адвокации БО БФ «ВОЛНА».

Организаторами тренинга выступили Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю при сотрудничестве с Support, Research and Development Center (SRDC) и финансовой поддержке Eurasian Harm Reduction Association — EHRA

ВАКАНСІЯ: «Консультант із аналізу нормативної бази та зміни законодавчих документів»

administrator No Comments

 

Вакансія! «Консультант із аналізу нормативної бази та зміни законодавчих документів»

 

Благодійна Організація «Благодійний Фонд «Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю (ВОЛНА)» оголошує конкурс на посаду «Консультант із аналізу нормативної бази та зміни законодавчих документів»

 

Дедлайн подання документів – 13.08.2019 року до 17:00

Основні обов’язки:

 

Участь у засіданнях Координаційної ради, робочих групах з питань декриміналізації;

 

Вивчення положень та інших нормативно – правових актів, що стосуються роботи вищезазначених органів;

 

Вивчення нормативно – правової бази, що стосується питань вживання наркотиків;

 

Участь у робочих зустрічах, публічних заходах та інше, присвячених питанням декриміналізації вживання наркотиків;

 

Складання листів, звернень, пропозицій, скарг, тощо до зазначених органів та інших структур.

 

Консультації виконавців проекту з приводу моніторингу порушень прав ЛЖВ, в т.ч. системи «React»;

 

Розробка та внесення змін до 2-х нормативно правових актів, що регулюють питання профілактики та лікування наркоманії (ЗПТ);

 

Вимоги:

 

 •         Вища гуманітарна освіта (юриспруденція/соціальна робота/соціологія/філологія тощо).

 

 •         Досвід роботи не менше 3-х років.

 

 •         Вільне володіння українською, російською мовами (англійська буде перевагою), в т.ч. навички створення якісних документів українською та російською мовами.

 

 •         Досвід представництва інтересів у державних органах, зустрічах;

 

 •         Досвід розробки та аналізу НПА;

 

Вимоги до особистих якостей кандидата:

 

 •         Комунікативні навички

 

 •         Орієнтованість на результат

 

 •         Аналітичне мислення

 

 •         Вміння працювати в команді

 

 •         Висока здатність до самоконтролю

 

 •         Вміння працювати під тиском часу

 

 •         Увага до деталей

 

 •         Креативність

 

 •         Зацікавленість у проектах соціального характеру

 

 •         Готовність їздити у відрядження по Україні

 

 •         Високий рівень роботи в Word, Excel

 

 •         Загальна грамотність

 

Заробітна плата за результатами співбесіди.

 

Зацікавлених кандидатів просимо надсилати резюме та мотиваційний лист на адресу info@volna.in.ua до 13 серпня 2018 року 17:00 год. з позначкою «вакансія: Консультант із аналізу нормативної бази та зміни законодавчих документів».

 

 

 

З повагою,

 

Секретаріат БО «БФ «ВОЛНА»

«ВОЛНА» провела лабораторну експертизу препаратів ЗПТ!

administrator No Comments

“Ви просили нас — і ми це зробили! Маємо на руках результати лабораторної експертизи препаратів ЗПТ виробництва харьківського заводу «Здоров’я народу».
Наступна беспрецедентна інформація назавжди змінить життя людей, які приймають ЗПТ. Незважаючи на колосальний тиск та надзвичайні труднощі, з якими ще нам доведеться зіткнутись на цьому шляху, ми готові оприлюднити правду і продовжити боротьбу за права ЛЖН.

Результати експертизи препаратів, переданих до лабораторії Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотикамидоводять НИЗЬКУ ЯКІСТЬ медичних препаратів, що використовуються для проведення лікування замісної підтримувальної терапії хворих з опіоїдною залежністю.

“Зразки лікарського засобу “Бупренорфіну гідрохлорид”, таблетки сублінгвальні по 2 мг виробництва с ТОВ «ХФП «Здоров’я народу» не відповідають методам контролю якості за показником “Кількісне визначення” — йдеться в експертному висновку.

Простими словами — пігулка, яку тримає в руках ЛЖН насправді — не зовсім ліки, адже складається лише з 75% діючої речовини.

Шоковані? Так! Чи здивовані? Зовсім ні.

Головний біль, поганий апетит, безсоння, підвищене потовиділення, проте найголовніший “побічний ефект” — абстинентний синдром при прийомі звичайного дозування — ось головні скарги на препарати, які ми отримували від вас понад два роки. Два роки з різних куточків України, від різних людей ми чули одне й те саме: препарат неефективний! Неодноразово ми звертались до Центр громадського здоров’я Українита ДП «Державний експертний центр МОЗ України» з офіційними листами щодо неналежної якості препаратів ЗПТ та проханнями провести додаткові перевірки медичних засобів!

У серпні 2018 року ми особисто передали до Експертного центру 171 карту-повідомлення, заповнену пацієнтами, що отримують лікування на базі 11 закладів охорони здоров’я семи регіонів (Житомирська, Запорізька, Луганська, Одеська, Полтавська, Харківська області та м. Київ). У заявах йшлось про неефективність «Метадону-ЗН» та “Бупренорфіну Гідрохлориду” чи побічні реакції внаслідок їх застосування. З метою підтвердження скарг, Експертний центр надіслав запити щодо кожного пацієнта до всіх ЗОЗ, на базі яких пацієнти отримували лікування.

“За результатами оцінювання (відповіді лікарів стосовно кожного пацієнта) Експертний центр не підтвердив жодної скарги щодо побічних ефектів чи неефективності препаратів ЗПТ. Деякі пацієнти повідомили, що заповнювали карту-повідомлення, оскільки їх попросили це зробити (ініціативна група ЛВНІ, друзі тощо), «за компанію», або не змогли пояснити, навіщо це робили”, — про це йдеться у офіційній заяві Центра громадського здоров’я МОЗ України.

«Півтора роки нам розповідали: «Да все нормально з препаратом, це ви щось собі нашифрували», «іншого препарату все одно не буде», «всі ваші скарги повна маячня і не знайшли підтвердження». Але я завжди знав, що правда на нашому боці і ось, наша ключова гіпотеза про «недокладання» діючової речовини в препарати ЗПТ, підтвердилась! Це наша перша, але дуже важлива перемога”, — заявляє Антон Басенко (Anton Basenko), голова правління БО БФ “ВОЛНА”

У травні цього року БО БФ “ВОЛНА” ініціювала проведення експертизи препаратів “Метадон-ЗН” (20 таблеток) та “Бупренорфіну гідрохлорид” (30 таблеток). Для цього ми передали до Державної служби за контролем лікарських засобів та наркотиків України зразки препаратів, які отримують безпосередньо наші співробітники, особисті листи-призначення лікування та офіційні скарги на погіршення самопочуття та абстинентний синдром.

“Отримані нами результати можуть стати прецедентом для проведення перевірки за якісним показником усіх препаратів ЗПТ виробництва ТОВ «Здоров’я народу», — заявив Игорь Козак (Igor Kozak), консультант з адвокації БО БФ “ВОЛНА”

Наша гіпотеза — підтвердилась, теперь про неналежну якість препарату ми можемо заявляти офіційно.

Ми щиро вдячні нашим партнерам із Держлікслужби за допомогу у проведенні лабораторного аналізу препаратів ЗПТ, консультації, підтримці під час усього цього періоду та врешті за те, що нарешті тепер у нас є офіційний та беззаперечний доказ низької якості препарату харківського виробництва.

Наразі Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками наклала повну заборону на реалізацію, застосування та зберігання однієї серії препарату “Бупренорфін гідрохлорид” у дозуванні 2 мг, — саме ту серії у тому дозуванні, що була перевірена нами лабораторно. Проте наша мета — добитися повної перевірки усіх серії та форм дозування препаратів, що використовуються для лікування хворих на опіоїдну залежність.

Зараз «під арешт» йде вся неякісна серія бупренорфіну, але перед нами ще подальша боротьба, в тому числі щодо метадону, для запобігання закупівлі з кошти платників податків та постачання в подальшому неякісних препаратів, які не просто вбивають наше здоров’я, але і вбивають наших людей!», — заявляє Антон Басенко.

Головним ризиком залишається загроза переривання лікування всеукраїнської програми ЗПТ через технічну неможливість оперативно провести державну закупівлю якісної партії ліків. Разом з тим нещодавно Міністерство охорони здоров’я України провели тендер на закупівлю наступної партії препаратів ЗПТ.

“Ми робимо все можливе для того, щоб на цьому тендері віддали перевагу більш якісному виробнику. Ця ситуація також показала, хто є дійсно партнером, і ми дуже дякуємо Держлікслужбі, а в яких Державних Установах, на жаль, абсолютно інші пріоритети, ніж здоров’я пацієнтів українців!”, — наголосив Антон Басенко

Попри те, що результати нового державного тендеру ще невідомі ми, Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю вимагаємо наступне:

Проведення повної перевірки усіх форм дозування усіх інших серій “Бупренорфіну гідрохлориду” та “Метадону ЗН” виробництва ТОВ «ХФП «Здоров’я народу», закупленого за кошти держбюджету;

Проведення додаткової перевірки якості препаратів перед кожною наступною державною закупівлею препаратів ЗПТ;

Проведення розслідування та надання правового експертного висновку щодо цього кейсу, дій постачальника препарату та установ, відповідальних за проведення державних закупівель;

Проведення низки зустрічей з партнерськими НУО та державними установами для розробки плану безперервного лікування пацієнтів ЗПТ по всій Україні якісними препаратами.

«Ми впевнені, що Міністерство охорони здоров’я України має взяти цей кейс до уваги при прийнятті рішення та вибрати якісний та безпечний препарат аби не наражати на небезпеку тисячі наркозалежних пацієнтів”, — заявив Pavlo Skala, асоційований директор Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health

Зі свого боку ОБІЦЯЄМО ВАМ І НАДАЛІ ЗАХИЩАТИ ПРАВА ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЖИВУТЬ З НАРКОЗАЛЕЖНІСТЮ, наші з вами права. Нічого для нас — без нас!

P.S. Ми присвячуємо цей допис памяті Оксана Иванцова. Ярош, — нашого друга та колеги, непримиренного борця за права пацієнтів ЗПТ, яка, нажаль, сама стала жертвою у нерівній війні із системою.

 

“ВОЛНА” підтримала акцію до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами

administrator No Comments

“ВОЛНА” підтримала акцію «Знай. Запобігай. Тестуйся. Лікуйся», приурочену до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами.
26 липня у Києві Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Healthспільно зі столичними партнерськими організаціями провів традиційну всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію з нагоди Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, який відзначається у всьому світі 28 липня.
Під час акції всі охочі мали нагоду абсолютно безкоштовно пройти тестування на гепатит С в умовах мобільних амбулаторій, отримати кваліфіковану консультацію лікарів та соціальних працівників, ознайомитися з інформаційними матеріалами про шляхи передачі, тестування, профілактику та лікування вірусних гепатитів.

Аналогічні просвітницькі акції, що супроводжувались тестуванням на ВГС цього дня відбулись у Дніпрі, Харкові, Одесі, Миколаєві, Рівному, Кропивницькому, Полтаві та в інших містах України.

Більше фото за посиланням https://www.facebook.com/PUD.Ukraine/posts/479132676217868?__xts__[0]=68.ARCxCfT44g3ZB-N0REJB2fzhm9Z5mSIbMBVbMjU259CL3mDvHR9nIOPIW3Tgjd2LLIhCG8m_07KhXDTMXJNbS81afzlQkO0s90bZnEPt19Y9XLs4SCD48b5CUK0qSjKnZC80mulnohneSOIlcl-qHDzUbKI54rdxKytGVipojoQEdnL-GTVT2b0VgzW2EuJoyZCVbDktX36M2UO9e6Q-R2meYL1TbVkltoHk8ljC4f93sINrSSptvJoqO8V28ilKjv—rXI_nEfkzN2PckdU2MGXILg0qjgjXewkseY4alb3evv7BZMIZp3WFwJLaPsoQ8u-QdhEfJLgLp1BaqkRvuY&__xts__[1]=68.ARBQFxzzzzUwRlMVDStcP8ZuowyGZbPfj53fgMw5wmfqrLTlgUSNN6QNukBzAEw_cXzgHOErL58-ufkQ4TwiJcn8SRGWqr_xc7MpG6rk2DI7tiy5L9-ZCJcUVMm03jzfucUJNiCPCIhQ-wgfagURO7DXo3-X0SA6DWhrhpxftwgAfDBMLyiQRxWzLYOqz8ByhpZQy29Fwlef34RjSYcAzcBRfHLS-KIaGAEaOinsQ-DWO7cFxPSpKzTp5UbYzNVlYUdaTh7fK5rqyl-aGavDof1IpwGVUjr0rMMDAdrZ5FK1kFL99w5elDmHrD4OLX8nZiBEmgwcHgtZNrKqyV8dkJQ&__tn__=-R

Зустріч в офісі Уповноваженого ВРУ з прав людини, Київ, 11 липня

administrator No Comments

11 липня в офісі Уповноваженого ВРУ з прав людини відбулось є засідання Координаційної ради з питань недискримінації та гендерної рівності при Представникові з дотримання рівних прав і свобод. В засіданні брав участь Козак Ігор – консультант з адвокації БО БФ «ВОЛНА». Представник із дотримання рівних прав і свобод Козуб Л.І. висловила підтримку спільноті ЛЖН Україні та запропонувала виносити актуальні питання спільноти для роботи КР.

“Обговорювали проблему порушення прав ЛЖН та механізми фіксації даних порушень, дотримання прав і свобод осіб які мають психічні захворювання та захист прав жінок в умовах реформи місцевого самоврядування та децентралізації”, — розповів Ігор Козак

 

Акція «Спляча красуня — українська наркополітика», Київ, 26 червня

administrator No Comments

26 червня 2019 року навпроти Адміністрація Президента Українивідбулась перформанс-акція «Спляча красуня — українська наркополітика». Учасники акції – наркозалежні люди, громадські діячі та правозахисники влаштували імпровізовану виставу аби у такий спосіб привернути увагу Голови держави, високопосадовців та суспільства до чинної репресивної наркополітики та проблем, з якими щодня стикаються сотні тисяч наркоспоживачів в Україні. У цей день активісти традиційно закликали владу декриміналізувати наркозалежних людей, змінивши фокус роботи правоохоронної системи на протидію організованому наркобізнесу, а не простим наркоспоживачам.
«Змінюються Президенти, змінюються Уряди та Парламенти, але, на превеликий жаль, не змінюється репресивна наркополітика в Україні, результатом якої є епідемії ВІЛ, ТБ та гепатитів, криміналізація звичайних наркоспоживачів на фоні процвітаючої організованої наркозлочинності та засилля нових синтетичних психоактивних речовин під «дахом» відповідних правоохоронних органів разом з навалою неврегульованих державою «псевдореабілітаційних послуг» для наркозалежних! Таке відчуття, що наркополітика «впала в сплячку». Самеі тому ми, як і тисячі людей в сотнях міст по всьому світу прийшли «розбудити» її, і знову заявити в цей день «Підтримати! НЕ карати!», — зазначив Антон Басенко (Anton Basenko), Голова Правління Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю, який має багаторічний досвід наркоспоживання та є міжнародним експертом з питань наркополітики.
Саме сьогодні, 26 червня десятки тисяч людей у понад 100 країнах по всьому світу виходять на вулиці своїх міст в рамках глобальної міжнародної адвокаційної кампанії Support. Don’t Punish. («Підтримати. Не карати»), спрямованої на гуманізацію репресивної політики щодо наркотиків.
«У той час, як в українському Парламенті майже досягнуто консенсусу щодо легалізації канабісу у медичних цілях, з 1 січня 2020 року кримінальні штрафи за незаконне зберігання наркотиків (навіть для власного вживання) мають зрости у 30 (!) разів: з 1700 до 51 тис. грн.), що негативно вдарить по 350 тисяч наркозалежних людях в Україні та їх рідних і близьких, суттєво підвищить рівень «наркокорупції» серед правоохоронців, збільшить ризики загострення епідемій ВІЛ-інфекції та вірусного гепатиту С. Понад 60% засуджених за зберігання наркотиків для власного вживання отримують кримінальне покарання за те, що у більшості цивілізованих країн взагалі не вважається кримінальним правопорушенням. Україні зараз саме час «прокинутися» і кардинально підвищити «порогові розміри» наркотиків, аби привести їх у відповідність до кращих практик Європейського Союзу», — заявив Pavlo Skala, експерт з наркополітики, директор з політики та партнерських відносин Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health.

Ирина Иванчук (Irina Ivanchuk), керівник сектору замісної підтримувальної терапії Центр громадського здоров’я МОЗ Українизазначила, що політика боротьби з наркотиками має формуватися на базі раціонального підходу направленого на охорону громадського здоров’я – на основі науково-обґрунтованих та економічно-ефективних підходів. На українську наркополітику жодним чином не мають впливати особисті упередження та стереотипи:
“Декриміналізація, впровадження програм зменшення шкоди, розширення доступу до лікування та замісної підтримувальної терапії довели свою ефективність і є тими заходами, що здатні значно покращити ситуацію з вживанням наркотиків українцями та зменшити згубні наслідки, що наносять наркотики людському організму”, — заявила представниця ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

Нагадаємо, за зберігання наркотиків без мети збуту навіть у мізерній кількості ( для власного вживання) в Україні передбачено кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі строком до трьох років (ст. 309 КК України). У наказі МОЗ України № 188 від 01.08.2000 р. «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу» встановлено неадекватно низький мінімальний поріг притягнення до кримінальної відповідальності. Він є набагато нижчим, ніж у багатьох європейських країнах. Практика застосування кримінального законодавства вказує на високий рівень криміналізації людей, які вживають наркотики. Результатом цих репресивних та антигуманних норм є той факт, що щорічно на лаві підсудних опиняються тисячі людей, хворих на наркозалежність, які отримують кримінальну судимість, у т.ч. позбавлення волі, замість адекватного лікування та реабілітації.

Організаторами акції виступили Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю за участі та підтримки International Drug Policy ConsortiumАльянс громадського здоров’я Alliance for Public Health«100% життя» — Мережа ЛЖВ та у партнерстві з ініціативною групою ЗПТ «Зірка шляху твого», Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНАENPUD та іншими неурядовими правозахисними організаціями, які працюють у сфері наркополітики.
Щорічна акція в рамках Глобальної кампанії за зміни репресивної наркополітики «ПІДТРИМАТИ, НЕ КАРАТИ!» (Support. Don’t Punish) відбулась в Україні вже всьоме поспіль.

#supportdontpunish

ВОЛНА підтримує Київ Прайд 2019

administrator No Comments

Другий рік поспіль Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю підтримує Київ Прайд. Своєю участю Ми заявляємо, що в правах людини всі рівні! Марш рівності пройшли спільно з Національною платформою ключових спільнот, БО «100% життя» — Мережа ЛЖВ, БМФ “Альянс громадського здоров’я”, “Клуб Еней”, “Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА” і іншими партнерськими організаціями. Ми завжди будемо стояти в рядах тих, хто відстоює права ключових спільнот!

Долучайтесь до підписання петиції за звільнення А. Ярового!

administrator No Comments

Наглядова Рада: Сергій Ботвін

administrator No Comments

Наглядова рада: Роман Гайлевич

administrator No Comments

Роман Гайлевич, директор UNAIDS в Україні

НАШІ ПАРТНЕРИ: