Взяли кредит? Як не позбутися житла?

Взяли кредит? Як не позбутися житла?

administrator Нет комментариев
Законодавство
Ми продовжуємо серію публікацій — відповідей на ваші найпоширеніші запитання і сьогодні говоримо про кредити. Наш Олег Руденко підготував вичерпні відповіді на складні запитання. Адже обізнаний = озброєний.
 
Взяли кредит? Як не позбутися житла?
Банківська позика — це договір.
Договір — це зобов’язання, яке підпадає під дії норм цивільного законодавства Україні, тому природно, що в разі порушення настають негативні наслідки — юридична відповідальність.
За кредит забрати квартиру можна згідно Глави 51 Цивільного кодексу України, якщо іншого майна у боржника немає.
Зокрема ст.611 передбачає такі наслідки як виплату неустойки (пеня, штраф) і відшкодування збитків, які здійснюються за рахунок особистого майна боржника в порядку виконавчого провадження.
При цьому обов’язково повинне бути прострочення з боку позичальника — невнесення щомісячного платежу або невиплата всієї суми в строк. Навіть за один невнесений платіж банк має право подати позов до суду і забрати квартиру за борги по кредиту, а може терпляче чекати і приступити до юридичної процедури через 1-2 роки. Головне, щоб не було пропущено строк позовної давності — 3 роки.
Що стосується того, чи може банк забрати квартиру за борги за готівковими договорами або тільки за іпотечними, відповідь така: «Абсолютно по всім видам угод», навіть якщо ви купили в кредит техніку на 10-20 тисяч гривень.
Випадки, коли банк зможе забрати квартиру за борги:
Якщо ж співробітники організації дзвонять і погрожують, що заберуть майно, а судового рішення ще немає — це просто залякування, так як всі дії банку при невиплаті кредиту в такому випадку безглузді.
Особисто кредитор не має права прийти в будинок до боржника і відібрати квартиру за борги, приступити до процедури переоформлення та виселення. Всі дії відбуваються після суду на стадії виконавчого провадження. Після винесення рішення позивач у справі звертається до виконавчої служби із заявою про стягнення в примусовому порядку. Для добровільного виконання рішення боржнику дається 7 днів. Після закінчення терміну, виконавець накладає арешт на:
Заробітну плату;
Банківські вклади;
Цінні папери;
Автомобіль;
Нерухомість.
Якщо цікавить питання «Чи може банк забрати частку в квартирі?», відповідь — так.
«Процедура стягнення передбачає пріоритети і розважливе порівняння суми боргу і майна, яке можна забрати. Якщо боржник має борг 2000 грн, зарплату 3200 грн і квартиру, звичайно, виконавець стягне борг із заробітку. Але коли борг 50000 гривень, тоді допустимо відібрати квартиру за несплату кредиту» — пояснює Олег Руденко
У яких випадках банк не зможе відібрати квартиру?
Існують юридичні аспекти, які просто «зв’язують» руки чиновникам і банківським співробітникам і не дозволяють відібрати квартиру за несплату кредиту, а саме:
Якщо прописані неповнолітні діти;
Якщо не оформлено право власності (просто прописка або оренда житла, оформлюється спадщина, тощо);
Якщо будинок вже знаходиться під заставою.
Якщо пройшов строк позовної давності – 3 роки;
Як не допустити гіршого?
Відповідальна людина повинна знати, як вийти з подібної складної ситуації. Якщо те, в яких випадках банк може забрати квартиру, з’ясовано, залишилося зрозуміти як можна виправити ситуацію. Варіанти такі:
Не допустити звернення до суду і погасити борг;
Реструктуризація кредиту;
Взяти кредит з поганою кредитною історією.
Говорити про те, що платити важко через затримку заробітної плати, проблем зі здоров’ям, відрядження, оплату навчання дітям — сенсу немає. Ці причини ніяк не впливають на виплати, тому що останні — обов’язок позичальника за договором.
Тому потрібно знайти гроші і погасити прострочення. Для цього можна взяти нову позику в банку, але якщо ви вже потрапили в чорний список боржників по кредиту, залишаються тільки онлайн-сервіси, наприклад, MyCredit.
Оформити заявку на кредит тут можна навіть з поганою кредитною історією, щоб позичити до 3000 грн і хоча б частково погасити прострочення. Після цього вже можна просити банк почекати або погодитися на реструктуризацію. Якщо внести часткову оплату і своїми діями показувати, що ви намагаєтеся виправити ситуацію, кредитор найчастіше йде на поступки, тому що і судовий процес для нього — дорого і довго.
 

Оставить ответ

НАШІ ПАРТНЕРИ: