Наші досягнення у 2021 році

28.12.2021
Команда БО БФ «ВОЛНА» самовіддано працює для просування цінності прав людини, для того, щоб люди, які живуть з наркозалежністю, споживачі ін’єкційних наркотиків були повноправними членами суспільства і могли реалізувати будь-яке з прав людини – будь-то право на отримання лікування чи повагу людської гідності.
 
Цей рік був досить непростим – ми стали свідками цілої низки прикладів втручання співробітників поліції в програми зменшення шкоди та спроби змінити наркополітику в Україні в бік примусового лікування наркозалежності, яке апріорі є неефективним.
 
Так, у відповідь на реєстрацію Проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей кримінальної відповідальності осіб, які вчиняють правопорушення у зв’язку із наявністю залежності від наркотичних та інших психоактивних речовин, а також організації реабілітації таких осіб №5715», який не відповідає міжнародним угодам та зобов’язанням щодо дотримання прав людини, взятими на себе Україною, ми підготували альтернативний законопроєкт №5715-1.
Він став результатом тривалої співпраці громадських організацій, які працюють у сфері психічного здоров’я та наркополітики, тому орієнтується на сучасні, ефективні та доказові методи для внесення законодавчих змін з питань, пов’язаних з впровадженням системи послуг у сфері психічного здоров’я, примусових заходів медичного характеру та особливостей звільнення від кримінальної відповідальності людей з психічними та поведінковими розладами.
 
Наша організація постійно й планомірно відстоювала права людей, які живуть з наркозалежністю. Відбувалося це і в залах суду і на численних робочих зустрічах різного рівня, і під час роботи кордрад різних рівнів. Так, у 2021 році 19 представників організації активно відстоювали інтереси представників спільноти людей, які вживають наркотики, в координаційних радах
Завдяки масштабним флеш-мобам та акціям, Support.Don`t punish (Підтримати. Не карати), до Міжнародного дня поінформованості про передозування, до Міжнародного дня захисту прав людини, які широко висвітлювалися національними та регіональними засобами масової інформації, нам вдавалося підіймати на порядок денний ті проблеми, які є важливими для представників спільноти людей, які живуть з наркозалежністю, та для суспільства в цілому.
 
Так, флеш-моб до Міжнародного дня захисту прав людини викликав широку суспільну дискусію, і все частіше від лідерів думок та журналістів звучать вислови про те, що Україні потрібна гуманна наркополітика, яка б декриміналізувала особисте вживання наркотичних речовин.
 
Ще одним дуже вагомим аргументом для адвокації декриміналізації стало проведення дослідження "Ціна криміналізації", яке вже використовується як інструмент для зміни наркополітики.
Це ще не перемога, але вже великий крок уперед. Тому 2021 рік став для нас не лише роком викликів, а й роком здобутків.
Зокрема, за безпосередньої участі нашої організації ще у двох містах України – в Дніпрі та Львові - розпочали роботу додаткові кабінети замісної підтримувальної терапії. Таким чином ще більше представників спільноти отримають доступ до життєво необхідного лікування.
Взагалі ж, зусиллями представників нашої організації здійснено супровід в програми лікування 842 людей.
 
Крім того, наша організація наполегливо відстоює інтереси представників спільноти в питанні отримання максимально якісного лікування. З цією метою за нашою ініціативою був розпочатий контроль якості препаратів ЗПТ які закуповуються державою!
 
З метою розширення доступу людей, які вживають наркотики, до правової допомоги, розпочали роботу наші ресурсні центри - ВОЛНА - Захід, Ресурсний центр БО ВОЛНа "Схід", Ресурсний центр БО ВОЛНа "Південь", ВОЛНА Донбас. Вони вже встигли стати майданчиками, які допомагають представникам спільноти дізнатися більше про свої права та способи, як їх відстоювати та захищати.
Слід зазначити, що в Полтаві та Одесі працюють ком'юніті, які користуються популярністю в представників спільноти
В 25 регіонах України стали працювати регіональні представники та представниці БО БФ "ВОЛНА", що відразу ж позитивно вплинуло на представників спільноти, які отримали мотивацію та підтримку для участі в програмах лікування, та дізналися більше про можливості захисту власних прав.
 
Щоб лідери в регіонах могли максимально ефективно відповідати на виклики сьогодення та надавати максимально ефективну і кваліфіковану допомогу та підтримку, налагоджена система навчання регіональних лідерів. Так, протягом року вони пройшли 6 тренінгів, на яких розбирали реальні ситуації та ділилися кращими практиками.
БО БФ "ВОЛНА" в 17 регіонах розпочала надавати параюридичну підтримку представникам спільноти. Ця робота у форматі "рівний-рівному" дозволяє захищати права тих представників спільноти, які вкрай неохоче ідуть на контакт з представниками державних організацій та інституцій, проте потерпають від стигми та дискримінації.
 
За рік з допомогою нашої організації вирішено 80 кейсів, що стосувалися захисту прав людей, які вживають наркотики
Ще одним важливим кроком для захисту прав представників спільноти стало підписання меморандуму двома організаціями національного рівня щодо системи виборів представників спільноти людей, які вживають наркотики, до Національної ради з питань туберкульозу та ВІЛ.
 
Наша мета – це суспільство з гуманною наркополітикою, і ми продовжимо планомірно працювати для відстоювання наших спільних інтересів.

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені