Наглядова рада

Члени наглядової ради
Гринь Олександр Гринь Олександр Член Правління

Я приймаю активну участь в процесах ресоціалізації  та реабілітації ЛУН регіону, адже з проблемою наркозалежності зіткнувся особисто — стаж вживання наркотиків більше 25 років.

У 2008 році був одним з лідерів ініціативної групи на ЗПТ (сайт ОНД).

У 2009 році з ініціативної групи зареєстрували пацієнтську організацію БФ «Реабілітаційний центр наркозалежних «Захід шанс», де мене обрали керівником.

З 2010 року організація працює за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я»

Паралельно я став членом правління АСТАУ. – 2010 рік.

На даний час являюсь керівником проектів з протидії ВІЛ/СНІДу, раннього виявлення ТБ та МПСС ЗПТ в Івано-Франківські обл та членом Координаційних рад з ВІЛ, ТБ Івано-Франківська та області.

 
Лебедь Тетяна Лебедь Тетяна Член Правління

Народилась 14.08.1978 р. у м. Бровари, Київської області. З дитинства займалася спортом, у 15 років вже була кандидатом в майстри спорту з синхронного плавання. Закінчила Український фінансово-економічний інститут, за спеціальністю «фінанси та кредит», бакалавр.

Працювала в багатьох цікавих місцях – агентство моделей «Карін», Жовтневий районний фінансовий відділ, Броварська санітарно-епідеміологічна станція, декілька приватних фірм (сфера туризму), банк «Хрещатик».

На сьогоднішній день я заміжня та виховую сина-першокласника.

Займаюсь тим, на чому розуміюся, та в чому маю досвід вирішення питань, які так або інакше пов’язані з наркотичною залежністю, порушенням прав наркозалежних, шляхами подолання стигми та дискримінації, відносно людей, які живуть з наркозалежністю.

У 2008 році для адвокації прав наркозалежних та їх сімей, а також впровадження замісної підтримувальної терапії в Україні, моєю мамою – Сухопаровою Іриною, з командою однодумців, було створено ФОНД «Надія та Довіра». Я продовжую цю справу, оскільки вважаю, що наркозалежні можуть бути реалізованими у суспільному житті. Нами було реалізовано багато цікавих та важливих проектів.

Очолюю Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА», аби боротися з дискримінацією наркозалежних жінок та порушенням наших прав.

Вважаю, що всі зміни починаються в першу чергу з нас самих!

Ігор Кузьменко Ігор Кузьменко Член Правління

Я народився і виріс в Севастополі. Працюю у сфері «зниженні шкоди» з 2008 року. Починав в Сімферополі, соціальним працівником на  сайті замісної терапії. З 2010 року якийсь час був регіональним представником Асоціації Учасників ЗПТ України (ASTAU) в Криму.

У 2013 році я був в числі тих, хто брав участь у запуску Євразійської Мережі Людей, Вживають Наркотики (ЕСЛУН), з 2014 року — у складі Координаційної Ради цієї мережі.

З 2013 року член Міжнародної Мережі Людей, Вживають Наркотики (INPUD).

З 2010 року всерйоз займаюся відео адвокацією. У 2015 році, разом з Олексієм Курманаевскім заснував DUNews — незалежний відео канал спільноти ЛУН. Дотепер це — мій основний вид діяльності .

Я переконаний в тому, що в основі всіх проблем сучасного світу лежить дефіцит гуманного ставлення людей один до одного і недовіра. Звідси і проблеми, характерні для спільноти людей, які живуть з наркозалежністю, включаючи стигму та дискримінацію.

Я вірю в легалізацію. Упевнений в тому, що в найближчому майбутньому буде декриміналізована, а можливо і легалізована якась частина психоактивних речовин.

Мені подобаються люди, «які бажають дивного». Саме вони змінюють наш світ на краще.

Світлана Мороз Світлана Мороз Ревізіційна комісія

Світлана Мороз є ВІЛ-позитивною правозахисницею, яка брала участь у створенні Всеукраїнської мережі ЛЖВ та національної жіночої мережі «Позитивні жінки». Починаючи з 2013 року координує діяльність Євразійської жіночої мережі зі СНІДу.

Протягом 15 років Світлана керує першою в Донецькій області організацією спільноти людей, які живуть з ВІЛ та споживають наркотики Клуб «Світанок», яка надає комплексні послуги зменшення шкоди, догляду та підтримки і отримала в 2010 році міжнародну премію «Червона стрічка» у номінації «Соціальна підтримка людей, які живуть з ВІЛ» за видатне лідерство та роботу для спільноти.

Міжнародна діяльність

2016 — Членкиня зовнішньої оглядової групи ВООЗ з підготовки консолідованого керівництва з питань сексуального та репродуктивного здоров’я та прав жінок, які живуть з ВІЛ.

2016 — Доповідачка під час слухань громадянського суспільства напередодні Наради високого рівня зі СНІДу в ССГАООН.

2014 року — Членкиня Глобальної референтної групи в дослідженні цінностей і пріоритетів з питань сексуального та репродуктивного здоров’я та прав людини жінок, які живуть з ВІЛ

2013-2014 — Учасниця Комісії ЮНЕЙДС та журналу «Ланцет»: Боротьба зі СНІДом — просування глобального здоров’я.

2012-2014 — Членкиня Керівного комітету Європейського дії зі СНІДу

2011 — Членкиня Робочої групи громадянського суспільства для підготовки Наради високого рівня зі СНІДу в ССГАООН.

2005-2009, починаючи з 2017 — Членкиня Правління Глобальної мережі людей, які живуть з ВІЛ

2006-2007 — Членкиня Делегації Спільнот, які живуть з трьома захворюваннями Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією

Дослідження та аналітичні статті

2017 — Права людини жінок, які живуть з ВІЛ в Україні: Результати досліджень на рівні спільнот через призму CEDAW. ООН Жінки, страновой офіс, Київ, Україна.

2017 — Тіньовий звіт про становище жінок, які вживають наркотики, жінок, які живуть з ВІЛ, секс-працівниць і лесбіянок, бісексуальних жінок і транс людей в Україні. 66-а сесія CEDAW

2016 — Дослідження: Сексуальне і репродуктивне здоров’я, гендерна рівність та права людини, гендерна насильство, економічні та політичні можливості жінок, які живуть з ВІЛ в Україні. БО «Позитивні жінки».

2016 — Аналітична стаття: Гендерна вимір епідемії ВІЛ в Україні. БО «Позитивні жінки».

2015 — Гендерний аналіз національної політики в сфері протидії епідемії ВІЛ-інфекції в Казахстані і Таджикистані. ООН Жінки, Мультістрановой офіс, Алмати, Казахстан і Центрально-Азіатська Асоціація ЛЖВ.

2013 — Рекомендації: Рівність у можливостях та рівність у правах в сфері попередження ВІЛ-інфекції та СНІДу. ЮНФПА. 2013.

Роман Гайлевич Роман Гайлевич Ревізіційна комісія

Директор UNAIDS в Україні

Сергій Ботвін Сергій Ботвін Ревізіційна комісія
Дмитро Чехов Дмитро Чехов Наглядова Рада

З 2006 до 2020 рр працював в Благодійному фонді «Віртус» м. Дніпропетровська (Дніпро). Відповідав за соціальний супровід пацієнтів програми ЗПТ препаратом «Бупренорфін». (2007-2011рр.)

У 2008 - 2009 рр. - координатор проекту «Соціальний супровід пацієнтів ЗПТ препаратом «Метадон», БФ «Віртус».

У 2010 р з моменту реєстрації всеукраїнської громадської організації «Асоціація учасників ЗПТ України» брав участь, у всіх її заходах. Як представник «Асоціації учасників ЗПТ України», приймав участь у робочій групі щодо зміни законодавства України ( при Міністерстві охорони здоров'я України).

У 2010-2013рр.  збирав та аналізував повідомлення  щодо порушень прав пацієнтів ЗПТ.

У 2011-2012рр.- фахівець ВГО «Асоціація учасників ЗПТ України», проекти з «Мобілізації спільноти пацієнтів ЗПТ». Під час роботи допомагав ініціативним групам пацієнтів в регіонах впроваджувати в програмах замісної підтримувальної терапії інноваційні зміни у проведенні ЗПТ для полегшення життя пацієнтів (перерозподіл препаратів ЗПТ в інші ЛПЗ). А також допомагав впроваджувати практику рецептурної видачі препарату ЗПТ.

З 2009 по 2015 рр., фахівець БФ «Віртус» з проведення добровільного консультування та тестування на ВІЛ серед СР та ЛВІН.

З 2016 до 2018 працював як соціальний працівник в проекті «Профілактика ВІЛ серед СІН» БФ «Віртус» в Дніпрі.

З жовтня 2014 по лютий 2015 як менеджер сайту дослідження респондентів брав участь в  проекті «Розширення доступу до медикаментозного підтримуючого лікування в Україні» (Український інститут політики громадського здоров’я).

З 2014 - 2016 рр., координатор проекту МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ в Україні» «Підтримка пацієнтів ЗПТ з АР Крим та сходу України» (внутрішньоперемішенних осіб). Займався прийомом та допомагав  облаштуватись у Дніпрі пацієнтам з окупованих РФ територій України.

20.01.2017 був серед делегатів, що представляють ключові спільноти ЛЖН/ЛУН/ЗПТ при написанні Меморандуму «Про об’єднання нарко-спільнот України».

У квітні-травні 2017 року працював консультантом Євразійської мережі зменшення шкоди (на території республіки Таджикистан). Мною підготовлено рекомендації для спільних дій неурядових організацій, спільноти і медичних установ для підвищення якості проведеної в республіки програми ЗПТ, впровадження практики видачі препарату ЗПТ для самостійного прийому.

З 2018 до 2019рр працював кейс-файндером у проекті підтриманому Альянсом громадського здоров'я "Поліпшення доступу ЛВІН до лікування АРТ"

З 2019 до 2020 - керівник проекту "Поліпшення доступу ЛВІН до лікування АРТ" БФ "Віртус".

З 2020 до сьогодні - координатор проєкту "Поліпшення доступу ЛВІН до лікування АРТ" ГО «Дорога життя Дніпро».

Як тренер, працював на наступних заходах:

-          «ЗПТ агоністами опіоїдів», в Києві, Лютого, 2012 р.

-          Республіка Таджикистан квітень – травень, 2018.

-          Республіка Казахстан грудень, 2018р.

Брав участь в конференціях ЗПТ (Київ 2009, 2010, 2011 рр);

Міжнародна робоча зустріч учасників програм ЗПТ по значимого участі в процесі поліпшення доступності та якості програм ЗПТ (2010 г).

Робота наглядової ради

Наглядова рада є постійно діючим керівним органом організації в період між Загальними зборами організації.

 Члени наглядової ради обираються рішенням загальних зборів організації.

 Кількісній та персональний склад наглядової ради визначається загальними зборами. Кожен член наглядової ради має право входити до наглядової ради продовж декількох термінів повноважень.

 До компетенції наглядової ради входить:

- прийняття річних планів діяльності організації;

- розгляд річних звітів діяльності організації;

- затвердження бюджету організації;

- прийняття рішення про створення та припиненням діяльності підприємств, установ, організацій;

- затвердження зразків символіки та іншої атрибутики організації;

- затвердження рішень про створення, припинення діяльності відокремлених підрозділів організації;

- затвердження Положень відокремлених підрозділів організації;

- прийняття рішень відносно прийому та виключення асоційованих Учасників (Членів) організації;

розв'язання інших питань діяльності організації, окрім тих, які належать до виключної компетенції загальних зборів організації.

Засідання наглядової ради скликається директором не менше ніж два рази на рік. Позачергові засідання наглядової ради можуть відбуватися за ініціативою членів наглядової ради, на вимоги загальних зборів або Наглядової Ради.

Наглядова рада є колегіальним органом й всі рішення приймаються у формі протокольних рішень. Засідання наглядової ради вважається правочинним для прийняття рішень, якщо на його засіданні присутня більшість членів наглядової ради. Рішення наглядової ради приймаються більшістю голосів у присутності щонайменш половини складу наглядової ради та підписуються усіма членами наглядової ради.

 

 Очолює наглядову раду Голова наглядової ради, який обирається загальними Зборами на 5 років, який:

 ­- організовує роботу наглядової ради та загальних зборів організації;

- виносить питання на розгляд наглядової ради та головує на його засіданнях;

- ініціює скликання загальних зборів;

- без доручення діє від імені організації;

- забезпечує виконання потокових та перспективних планів діяльності організації;

- представляє організацію у відносинах з державними та громадськими організаціями, а також у міжнародних зв'язках.

Голова наглядової ради організації й члени наглядової ради виконують свої повноваження і функції на громадському засідках.

 Витрати, обумовлені виконанням статутних зобов'язань, за рішенням наглядової ради організації можуть бути компенсовані коштом організації.

 Голосування шляхом використання засобів зв'язку на засіданнях допускається лише за попередньою згодою загальних зборів.

 Рішення, дії та бездіяльність керівних органів (окрім Голови наглядової ради) можуть бути оскаржені Головою наглядової ради. Такі скарги розглядаються в обов'язковому порядку впродовж 60 днів з дня надходження.

 За результатами розгляду таких скарга Голова наглядової ради може:

 - Прийняти рішення з питань порушень у скарзі відповідно до своєї компетенції (повноважень);

- Прийняти рішення про скликання загальних зборів, наглядової ради організації для розв'язання порушених питань у скарзі по суті компетентним органом;

- Прийняти рішення стосовно скарги до наглядової ради для перевірки діяльності організації в межах повноважень наглядової ради;

- Прийняти рішення про відмову у задоволені скарги на підставі відсутності вмотивованих підстав.

Рішення, дії та бездіяльність Голови наглядової ради можуть буті оскаржені на засіданнях Загальних зборів організації. На цьому засіданні Загальні збори приймають рішення за даною скаргою.

Стратегічний та Адвокаційній план 2021-2025 рр .

Шановні колеги, до Вашої уваги представлені для ознайомлення наступні документи:

 

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені